Edscha Trailer Systems - Das Original

1969 yılından beri arac üstü kayar cati sistemlerinin bir adı var: EDSCHA

Ister kayar perdeli, ister tulum kayar, ister komple kayar tavanli yada sabit duvarli üst yapi olsun; Edscha TS, tenteli üstyapiya sahip tüm agir ticari araclar için en iyi fiyat performans oranlı mükemmel çözümler sunmaktadır. Edscha TS, kamyon ve demiryolu kargosu için müşteri taleplerine uygun ürün çözümleri sunmanın yanı sıra kayar cati sistemlerinin tüm kullanım alanlarında bireysel talepler için de çözüm ortağınızdır.

Gerçek bir Avrupalı şirket olarak Moers (D) ve Kamenice (CZ) kentlerinde bulunan merkezlerimizde tüm ürünleri tamamen bağımsız olarak geliştirmekte ve üretmekteyiz. İlk ürün fikrinden prototip konstrüksiyonuna kadar ve seri üretimden teslimat ile yedek parça teslimatına kadar tüm süreçleri gerçekleştirmekteyiz. On yıllara dayanan mühendislik, bilgi, devamlı optimizasyon, sürekli kalite yönetimi ve profesyonel müşteri danışmanlığı ve müşteri hizmeti, Edscha TS firmasının kalite sözünün dayandığı temel esaslardır.

Ürün Yelpazesi

Edscha TS kayar cati sistemleri

Edscha TS firmasının icatları bu ürün segmentinin temelini oluşturmuş ve bu segmente adını vermiştir. Firma, tenteli catili tüm yük taşıyıcı araclar için ideal kayar cati sistemleri sunmaktadır.

Her Edscha TS kayar cati sistemi, bireysel bir donanıma sahip, benzersiz fabrikasyon ve seri numaralı ve servis garantili değerli bir münferit üründür. Hızlı bir teknik destek almak için tip plakasında yazan seri numarasını belirterek bölgenizdeki satis ofisi ile irtibata geçmek yeterlidir.

Ürün Yelpazesi
Ürün Yelpazesi Edscha Trailer Systems

Bileşenler ve yedek parçalar

Bileşenler ve yedek parçalar
Bileşenler ve yedek parçalar Edscha TS
Bileşenler ve yedek parçalar
Bileşenler ve yedek parçalar SESAM

Bireysel yedek parça bulucu

Çevrimiçi araştırma aracımız

Çeşitli arama fonksiyonlarına sahip yedek parça bulucumuzu bir araştırma aracı olarak sunuyoruz.

Yedek parçaları aramadan önce, doğru dili seçin

Bireysel yedek parça bulucu

Localizador individual de peças sobressalentes
Bireysel yedek parça bulucu

Üst yapı tipleri

Yandan tenteli tavanlar

Kayar perdeli catilar

Kayar perdeli model kapalı üst yapının daha gelişmiş halidir. Klasik duvarlı araçlarda olduğu gibi, artık yüklemede çok daha etkin olan forklift ile yandan yükleme de mümkün kılınmıştır. Büyük yükler, yan duvarın hızlı ve neredeyse tamamen açılması sayesinde hızlıca yüklenebilmektedir. Bağımsız tavan sayesinde yükleme alanı yağmura karşı korunaklıdır. 1990 yılından itibaren kendinden destekli kayar tavanların geliştirilmesi ile birlikte bu üst yapı türünde de vinç ile yükleme mümkün hale gelmiştir.

Komple tenteli tavanlar

Tulum kayar catilar

Bu üst yapı türü motorlu taşıtların dogusu ile birlikte geliştirilmiştir. Arac yan duvari ve arka kapisi yükü düsmeye karsi korurken, branda yagmura karsi korumaktadir. Bu üst yapı versiyonu, genel olarak yüksek esneklik sağlamaktadır. Bu esneklik 1969 yılında Edscha TS tarafından icat edilen kayar cati sayesinde gözle görünür şekilde arttırılmıştır. Günümüzde bu üst yapıda çok daha hızlı ve güvenli bir yükleme işlemi mümkündür. Zira tentenin tamamının ön duvara doğru kaydırılması ile yükleme alanı hızlıca açılabilmektedir.

Kayar çemberli tavanlar

Komple kayar tavanli cati

Germe menteşeli kilitlerin ve üniversal germe kemerlerinin geliştirilmesi ile birlikte belli yüklerde araç duvarlarından feragat edilebilir hale gelinmiştir. Olumsuz hava koşullarına karşı koruma sağlamak amacı ile çerçeve boyunca geçirmeli bir tente kullanılırdı. Uzun süre bilinen tenteyi destekleyen carceve yapilari hem yandan hızlı bir yükleme hem de vinç ile yüklemeyi mümkün kılan esnek bir komple kayar catili üst yapının gelişimi için bir temel oluşturmuştur. Zahmetli ve zaman alan branda bağlama işlemine artık gerek kalmamıştır. Demir yolu sektöründe ve birçok Amerikan menşeli markalarda komple kayar tavanli sistemler geniş çapta kullanılmaktadır.

Sabit duvarlı catilar

Sabit duvarlı catilar

Dökme yüklerin taşınması için sabit duvarlı üst yapılar olmazsa olmazdır. Bu durumda ister yandan duvarın üzerinden bir yükleyici ile, ister bir huni ile, üstten gelen bir dolum borusu ile ya da bir arka kapıdan yükleme yapılması hiç fark etmez. Yükü boşaltırken de üstten kepçe ile boşaltmanın ve bir arka kapıdan boşaltım yapmanın yanı sıra yükü kaydırma ya da bir veya birkaç yöne devirme imkânı vardır. Bu imkânlardan ilham alarak, farklı dökme yükler ve yükleme koşulları için zamanla hep daha uzman araçlar geliştirilmiştir. Hepsinin ortak yönü ise catinin, tüm kullanım koşullarında güvenilir şekilde işlevini yerine getirmek üzere duvarın şekline uyum sağlamak için diğer uygulamaların aksine yanlardan elastik şekilde tasarlanmış olma zorunluluğudur.

Dağıtım araçları için tavanlar

Edscha TS, Compact ürün grubu ile piyasanın daha küçük araç üst yapılarını (8 m. uzunluğa kadar) müşteri ihtiyaçlarına uygun, güvenilir cati çözümleri ile donatılması ihtiyacına cevap vermiştir. Bu yeni geliştirilmiş ürün, pratikte kendini kanıtlamış ve modern plastiklerden, uzun ömürlü çelik makaralardan ve işlevselliği optimize edilmiş plastik mafsallar ile kombine edilmiş yeni, ince ve uzun, inanılmaz hafif fakat aynı zamanda burulma direnci gösteren alüminyum profile dayanmaktadır. Kullanılan teknolojiler, uzun yıllardan beri kendini kanıtlamış Edscha TS ürün yeniliklerine dayanmaktadır. Yeni Compact ürün grubu, hem klasik kayar cati hem de sabit cati opsiyonu olarak sunulmaktadır ve araç üst yapısının gereksinimlerine uyarlanabilmektedir.

Compact: Dağıtım araçları için tavanlar
 

Raylı taşıtlar için sistemler

Yük vagonları için Edscha TS markasının komple kayar catilari, optimize edilmiş ve güvenli yükleme ve boşaltma özellikleri ile tanınmaktadır ve ticari araç sektörü için müşteri odaklı cati sistemlerinin geliştirilmesinden kaynaklanan uzun yıllara dayanan tecrübeden faydalanmaktadır. Bu sistemlerden biri de önceleri „DEBACH VIT sistemi“ olarak bilinen sistemdir. Bu sistem, yük vagonları için çok işlevli ve patentli brandali catilari kapsamaktadır ve 40 yılı aşkın bir süredir yük nakliyesinde ulaşılamamış bir etkinlik ve güvenilirlik garanti etmektedir.

Edscha TS‘de müşteri istekleri her zaman önemlidir. Buna uygun bir cok iyilestirme, piyasadaki dünya çapındaki liderliğimizi sürekli olarak güçlendirmiş ve genişletmiştir. Edscha TS yük vagonlari icin dört farkli versiyonda cati sunmaktadir.

Şimdiye kadar şu şekilde bir seçim yapılabiliyordu: Catisiz ve ihtiyaç durumunda tehlikeli bir tırmanış ile uzun sürede elle açılan ve her seferinde uygunluğu kanıtlanabilir şekilde emniyete alınmış olması gereken gevşek brandali bir Ea(n/mn)os (elektrikli araç) ya da sabit tenteli veya büyük hacimli katlamalı kapaklı ve çok aza indirilmiş faydalı yük ile Ta(m)ns aracı kullanılabilirdi.

Edscha TS‘nin yeni patentli Railway OpenBox (10 m boy icin yaklasik agirligi 300 kg) ürünü sayesinde artık her E-vagon yandan alt taraftan kısa sürede güvenli ve konforlu bir şekilde açılabilmektedir. Rayların vidalanması ve yüzer askısı sayesinde ek donanım kolayca yapılabilmektedir ve yaklaşık 60 mm‘ye kadar şekil değişikliklerine müsaade edilmektedir.

Raylı taşıtlar için sistemler
 
Raylı taşıtlar için sistemler
 
Raylı taşıtlar için sistemler
 

VARIO - Avrupa dışındaki ürünler

Hızlı ekonomik gelişim ve buna bağlı olarak alt yapının geliştirilmesi, taşımacılık ihtiyacının sürekli olarak artmasına neden olmaktadır. Bu inanılmaz lojistik zorluğun üstesinden şimdiye kadar özellikle bu sektörde çalışan insanların yaratıcılığı ve üstün uğraşları ile gelinmiştir.

Daha fazla taşıma kapasitesi için artış gösteren talep, nakliye yüklerinin artan kalitesi ve buna bağlı olarak yük trafiğinin güvenliği, üretkenliği ve hızı için artan talep, beklentilerin de daha yüksek olmasına neden olmaktadır. Kamyon ve treyler kayar cati sektöründe Avrupa‘nın pazar ve teknoloji lideri olan Edscha Trailer Systems, tenteli taşıma araçları için mükemmel cati sistemleri sunmaktadır.

VP sistemindeki Edscha TS kayar cati üst yapı bileşenleri, yeni ve mevcut araçların tasarlanmasında maksimum esneklik sunmaktadır. Kişisel taşıma talepleri, istenilen işlev kapsamı ve temel aracın türü, üst yapi bileşenleri seçimini belirlemektedir. VP sisteminin ileri derecede değişkenliği, yerel araç üreticisine neredeyse tüm temel araçlardan uluslararası standartları yerine getiren bir taşıma aracı üretmeyi mümkün kılmaktadır.

CS sistemindeki Edscha TS kayar tavan üst yapıları, yeni ve mevcut araçlar için üst yapıların tasarlanmasında mümkün olan en büyük uyumu sunmaktadır. Sistem bileşenlerinin seçimi, sektöre bağlı olarak (örneğin tüketim malları ve sanayi üretimi, otomobil sanayisi, çelik ürünler, inşaat maddeleri vs.) bireysel taşıma talepleri, istenilen işlev kapsamı (örneğin kayar babali, sabit yapili, arka kapılar, yari otomatik arka kapi vs.) ve temel aracın türüne göre tanımlanmaktadır.

VARIO-VP komple tenteli tavan
 
VARIO-CS yandan tenteli tavan