Edscha Trailer Systems - Das Original

Dachy przesuwne do samochodów ciężarowych kojarzą się od 1969 r. tylko z jedną marką: EDSCHA

Dachy przesuwne kurtynowe, dachy z pełną plandeką, dachy przesuwne harmonijkowe lub dachy ze ścianami stałymi – Edscha TS oferuje optymalne rozwiązania do wszystkich pojazdów ciężarowych z plandeką o najlepszym stosunku jakości do ceny. Edscha TS oferuje nie tylko rozwiązania produktowe dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów w zakresie pojazdów ciężarowych i kolejowych, lecz jest również odpowiednim partnerem w przypadku niestandardowych wyzwań we wszystkich obszarach zastosowania systemów dachów przesuwnych.

Jako prawdziwie europejskie przedsiębiorstwo opracowujemy i produkujemy wszystkie produkty w naszych siedzibach w Moers (Niemcy) i Kamenice (Czechy) wyłącznie przy wykorzystaniu własnej energii. Realizujemy wszystkie procesy – od pierwszego pomysłu na produkt aż po budowę prototypu oraz od produkcji seryjnej aż po dostawę produktu i dostawę części zamiennych. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w zakresie inżynierii, fachowa wiedza, nieustanna optymalizacja, stałe zapewnienie jakości, profesjonalna obsługa klienta i doradztwo konsumenckie to filary jakości gwarantowanej przez firmę Edscha TS.

Oferta dostaw

Dachy przesuwne Edscha TS

Lider europejskiego rynku i technologii – którego wynalazki ugruntowały pozycję firmy i stanowią podstawę tego segmentu rynku – oferuje optymalny system dachów do wszystkich pojazdów ciężarowych z plandeką.

Każdy dach przesuwny Edscha TS jest elementem o trwałej wartości z indywidualnym wyposażeniem, niepowtarzalnym numerem produkcji i numerem seryjnym oraz objęty jest gwarancją serwisową. Aby uzyskać szybką pomoc, wystarczy skontaktować się z regionalnym partnerem i podać numer seryjnym wskazany na tabliczce znamionowej.

Oferta dostaw
Oferta dostaw Edscha Trailer Systems

Komponenty i części zamienne

Komponenty i części zamienne
Komponenty i części zamienne Edscha TS
Komponenty i części zamienne
Komponenty i części zamienne SESAM

Indywidualna wyszukiwarka części zamiennych

Nasze narzędzie badawcze online

Jako narzędzie badawcze oferujemy naszą wyszukiwarkę części zamiennych z różnymi funkcjami wyszukiwania

Przed wyszukaniem części zamiennych proszę wybrać odpowiedni język.

Indywidualna wyszukiwarka części zamiennych

Localizador individual de peças sobressalentes
Indywidualna wyszukiwarka części zamiennych

Rodzaje nadwozia

Dachy przesuwne kurtynowe

Dachy przesuwne kurtynowe

Dach przesuwny kurtynowy to rozwinięcie nadwozia zamkniętego. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych pojazdów ze ścianą burtową możliwe jest teraz ładowanie za pomocą wózka widłowego z boku, które jest o wiele skuteczniejszą metodą załadunku. Towary zajmujące dużo miejsca można załadować bez problemów dzięki możliwości szybkiego, niemal całkowitego otworzenia ściany bocznej. Niezależny dach sprawia, że przestrzeń ładunkowa jest zabezpieczona przed deszczem. Od 1990 r. także w tym rodzaju nadwozia możliwy jest załadunek przy użyciu dźwigu dzięki opracowaniu samonośnego dachu przesuwnego.

Dachy z pełną plandeką

Dachy z pełną plandeką

Ten rodzaj konstrukcji został opracowany wraz z pojawieniem się zmotoryzowanych pojazdów użytkowych. Ściany boczne zabezpieczają ładunek przed upadkiem, a pokrywa z tkaniny – przed deszczem. Taka konstrukcja zapewnia ogólnie dużą elastyczność. Elastyczność ta została znacznie zwiększona po opracowaniu dachów przesuwnych przez firmę Edscha TS w roku 1969. Obecnie tego typu nadwozie umożliwia o wiele szybszy i bezpieczniejszy załadunek, ponieważ dzięki przesunięciu całej plandeki do ściany końcowej można bardzo szybko odsłonić przestrzeń ładunkową.

Dachy przesuwne harmonijkowe

Dachy przesuwne harmonijkowe

Dzięki wprowadzeniu napinacza grzechotkowego i uniwersalnych pasów napinających można zrezygnować ze ścian bocznych w przypadku określonych towarów. W celu ochrony przed czynnikami atmosferycznymi do ramy została przymocowana narzucana plandeka. Znane od dawna struktury nośne plandeki z uchwytów rurowych posłużyły jako podstawa do opracowania elastycznego przesuwnego nadwozia harmonijkowego, które umożliwia szybki załadunek z boku oraz łatwy załadunek za pomocą dźwigu. Nie potrzeba już wykonywać uciążliwego i czasochłonnego wiązania plandeki. W sektorze kolejowym i na wielu rynkach ukształtowanych pod wpływem rynku amerykańskiego przesuwne systemy harmonijkowe są bardzo powszechne.

Dachy ze ścianami stałymi

Dachy ze ścianami stałymi

Do transportu materiału sypkiego konieczne jest zastosowanie nadwozia ze ścianami stałymi. Nie zależy to od tego, czy pojazd ładowany jest za pomocą ładowarki kołowej z boku przez ścianę, za pomocą leja, rury napełniającej z góry lub za pomocą drzwi tylnych. Także podczas rozładunku, oprócz korzystania z czerpaka od góry i wyjmowania towaru za pomocą drzwi tylnych, istnieje możliwość wypchnięcia lub przechyelnia w jednym lub kilku kierunkach. Wraz z upływem czasu te możliwości doprowadziły do opracowania coraz bardziej wyspecjalizowanych pojazdów do różnych materiałów sypkich i do różnych warunków ładowania. Wspólną cechą tych wszystkich rozwiązań jest to, że dach, w przeciwieństwie do wszystkich innych zastosowań, musi mieć elastyczną konstrukcję boczną zgodną z kształtem ściany w celu zapewnienia niezawodnego funkcjonowania we wszystkich warunkach zastosowania.

Dachy do ruchu dystrybucyjnego

Wprowadzając linię produktów Compact, firma Edscha TS zareagowała na wymagania rynku związane z wyposażeniem także mniejszych nadwozi pojazdów (do 8 m długości) w indywidualne, niezawodne dachy. Te produkty opierają się na nowym, wąskim, bardzo lekkim, jednak odpornym na skręcanie profilu aluminiowym oraz na sprawdzonych w praktyce wózkach na kółkach z nowoczesnego tworzywa sztucznego, trwałych rolkach stalowych i zoptymalizowanych pod względem funkcjonowania plastikowych przegubach. Technologie zastosowane w tej linii opierają się na ugruntowanych od wielu lat innowacyjnych produktach Edscha TS. Nowa linia produktów Compact jest oferowana jako klasyczny dach przesuwny oraz w wersji ze stałym dachem, którą można indywidualnie dostosować do wymagań nadwozia pojazdu.

Compact: Dachy do ruchu dystrybucyjnego
 

Systemy do pojazdów szynowych

Dachy przesuwne harmonijkowe do wagonów towarowych marki Edscha TS są znane ze zoptymalizowanych i bezpiecznych warunków załadunku i rozładunku i powstały na podstawie wieloletniego doświadczenia w opracowywaniu zorientowanych na klienta systemów dachowych dla sektora pojazdów użytkowych. Przykładem może tu służyć system znany początkowo jako „DEBACH VIT System“. Obejmuje on bardzo funkcjonalne i opatentowane pokrywy plandekowe do wagonów towarowych – jest to system, który już od ponad 40 lat gwarantuje niezrównaną wydajność i niezawodność w transporcie towarowym.

W Edscha TS zawsze najważniejsze są potrzeby klienta. Odpowiednio duża różnorodność wersji produktów nieustannie wzmacnia i rozwija naszą wiodącą pozycję na światowym rynku. Dachy do wagonów towarowych zadaszonych są dostępne w czterech wersjach.

Dotychczas dostępne były dwa wybory: zastosowanie Ea(n/mn)os (elektroniczny wagon) bez pokrywy z luźną plandeką, który w razie potrzeby można przysznurować ręcznie, co jest czasochłonne i wymaga niebezpiecznej wspinaczki i za każdym razem trzeba wykonać prawidłowe zabezpieczenie w weryfikowany sposób; lub zastosowanie wagonu Ta(m)ns ze stałą plandeką lub nieporęczną składaną pokrywą na zawiasach i mocno ograniczonym obciążeniem użytkowym.

Dzięki nowej innowacji Edscha z dachem RailWay OpenBox o wadze zaledwie ok. 300 kg (na 10 m długości), który został zgłoszony do patentu, każdy elektroniczny wagon można bezpiecznie, szybko i wygodnie otworzyć z boku od dołu. Dzięki złączu śrubowemu i pływającemu zawieszeniu szyn możliwa jest łatwa modernizacja, a konstrukcja jest odporna na odkształcenia do ok. 60 mm.

Systemy do pojazdów szynowych
 
Systemy do pojazdów szynowych
 
Systemy do pojazdów szynowych
 

VARIO - Produkty spoza Europy

Szybki rozwój gospodarczy i związana z nim rozbudowa infrastruktury prowadzą do większego natężenia transportu. To ogromne wyzwanie logistyczne było dotychczas rozwiązywane przede wszystkim dzięki kreatywności i silnemu zaangażowaniu osób pracujących w tej branży.

Dalszy wzrost popytu na jeszcze większą przepustowość transportu, rosnąca jakość ładunku i związany z tym rosnący popyt na bezpieczeństwo, produktywność i szybkość transportu towarowego stawiają wyższe wymagania. Edscha Trailer Systems, lider europejskiego rynku i technologii w zakresie dachów przesuwnych do samochodów ciężarowych, oferuje optymalny system dachowy do pojazdów transportowych z plandeką.

Elementy konstrukcyjne do nadwozi z dachami przesuwnymi Edscha TS w systemie VP umożliwiają uzyskanie maksymalnej elastyczności przy tworzeniu nowych i istniejących pojazdów. Indywidualne wyzwania w zakresie transportu, wymagany zakres funkcji i rodzaj pojazdu podstawowego decydują o wyborze komponentów karoserii. Dużo możliwości regulacji systemu VP umożliwia lokalnym producentom pojazdów utworzenie z niemal wszystkich pojazdów podstawowych pojazdu transportowego, który będzie spełniał międzynarodowe standardy.

Nadwozia z dachami przesuwnymi Edscha TS w systemie CS umożliwiają uzyskanie największej możliwości dostosowania przy tworzeniu nowych i istniejących pojazdów. Wybór elementów systemowych jest określony w zależności od branży (np. produkcja towarów konsumpcyjnych i produkcja przemysłowa, przemysł motoryzacyjny, wyroby stalowe, materiały budowlane itd.) według indywidualnych wymagań klienta w zakresie transportu, od wymaganego zakresu funkcjonalnego (np. kolumny przesuwny, kolumny stałe, drzwi tylne, rolety tylne itd.) oraz od rodzaju pojazdu podstawowego.

Dach z pełną plandeką VARIO-VP
 
Dach przesuwny kurtynowy VARIO-CS