Edscha Trailer Systems - Das Original

Shrnovací střechy pro nákladní automobily jsou dobře známé již od roku 1969: EDSCHA

Ať se jedná o typ Curtainsider, celo-plachtu, posuvnou střechu nebo střechu s pevnými stranami – Edscha TS nabízí pro všechny nástavby kryté plachtou optimální řešení s tím nejlepším poměrem ceny a výkonu. Vedle řešení na míru, která jsou určena pro nákladní automobily a vlakovou přepravu, je Edscha TS vaším partnerem pro všechny oblasti střešních posuvných systémů.

Jako pravá evropská společnost vyvíjíme a vyrábíme v našich provozovnách v Moers (D) a v Kamenici (CZ) veškeré produkty ve vlastní režii. Veškeré procesy realizujeme od prvního nápadu přes výrobu prototypů a sériovou výrobu až po dodání a dodávky náhradních dílů. Hlavními pilíři kvality společnosti Edscha TS je dlouhodobý engineering, know-how, neustálá optimalizace, permanentní zajišťování kvality, odborné poradenství a péče o zákazníky.

Produktová řada

Shrnovací střechy Edscha TS

Společnost, která je evropskou jedničkou na trhu a čelním představitelem technologických řešení, a která dala název tomuto segmentu výrobků, nabízí pro všechny druhy nástaveb krytých plachtou optimální systém provedení střechy vozu.

Každá shrnovací střecha Edscha TS je osvědčeným originálem s individuální výbavou, nezaměnitelným výrobním a sériovým číslem a zaručeným servisem. Rychlou podporu zajistí kontaktování našeho regionálního partnera s uvedením sériového čísla, které je uvedeno na typovém štítku.

Produktová řada
Produktová řada Edscha Trailer Systems

Komponenty a náhradní díly

Komponenty a náhradní díly
Komponenty a náhradní díly Edscha TS
Komponenty a náhradní díly
Komponenty a náhradní díly SESAM

Individuální vyhledávač náhradních dílů

Náš online výzkumný nástroj

Jako vyhledávací nástroj nabízíme náš vyhledávač náhradních dílů s různými vyhledávacími funkcemi.

Před vyhledáváním náhradních dílů zvolte správný jazyk..

Ricerca individuale dei pezzi di ricambio

Localizador individual de peças sobressalentes
Individuální vyhledávač náhradních dílů

Typy nástavby

Boční shrnovací plachty

Boční shrnovací plachty

Curtainsider je dalším vývojovým stupněm uzavřené nástavby. Stejně jako u tradičních typů s bočnicemi je i zde možná boční nakládka pomocí zdvihacího vozíku, která je někdy při nakládce velice efektivní. Objemný náklad je možné velice rychle naložit téměř zcela otevřenou boční stěnou. Díky nezávislé střeše je ložný prostor rovněž chráněn před deštěm. Od roku 1990 je možné díky vývoji samonosných shrnovacích střech, provádět rovněž nakládku pomocí jeřábu.

Celoplachtové střechy

Celoplachtové střechy

Tento typ nástavby se zrodil v okamžiku motorizovaných užitkových vozidel. Bočnice chrání náklad před pádem, textilní zakrytí před deštěm. Celkově umožňuje tato varianta nástavby velice vysokou flexibilitu. Tato flexibilita byla výrazně zvýšena v roce 1969, kdy společnost Edscha TS vynalezla tzv. posuvnou střechu. Dnes je u tohoto typu nástavby možná daleko rychlejší nakládka, protože se celý prostor posunutím kompletní plachty k čelní straně nakládacího prostoru velice rychle uvolní.

Posuvné plachty s úchytem

Posuvné plachty s úchytem

Se zavedením upínacích ráčen a univerzálních upínacích pásů není nutné u určitého druhu zboží bočnice vůbec používat. Na ochranu před povětrnostními vlivy se kolem dokola na rám pásy přidělá přehazovací plachta. Dlouho známé nosné konstrukce plachet z trubkových třmenů sloužily jako podklad pro vývoj flexibilní nástavby s posuvnou střechou, která umožňuje rychlé boční nakládání a snadné nakládání jeřábem. Odpadá obtížné a časově náročné ukotvení plachty. Na železnici a u mnoha amerických osvědčených značek jsou tyto posuvné střechy s úchyty velice rozšířené.

Plachty s pevnými stranami

Střechy s pevnými stranami

Pro přepravu sypkého materiálu jsou nástavby s pevnou stěnou nezbytným předpokladem. A to zcela nezávisle na tom, zda se nakládka provádí kolovým nakladačem z boku, trychtýřem, plnicí trubkou shora nebo zadními dveřmi. A také při vykládce je zde kromě možnosti vybírání shora nebo vyložení zadními dveřmi také způsob vysunutí nebo sklopení do různých směrů. Z těchto možností se během doby vyvinula další specializovaná vozidla pro různé druhy sypkého materiálu a podmínek nakládání. Pro všechna tato vozidla platí, že je střecha oproti ostatním typům na stranách elastická, aby plnila svoji funkci ve všech podmínkách použití.

Střechy pro distribuční přepravu

Produktovou řadou Compact vyslyšela společnost Edscha TS požadavky trhu, na osazení vozidel s menšími nástavbami (do délky 8m) a střechami na míru, které budou spolehlivě plnit dané úkoly. Tento moderní výrobek je založen na novém tenkém a extrémně lehkém hliníkovém profilu, který je však odolný proti zkroucení, v kombinaci s osvědčenými válečkovými kladkami z moderních plastů, odolnými ocelovými kolečky a funkčními plastovými klouby. Použité technologie vycházejí z dlouhodobě osvědčených výrobních inovací Edscha TS. Tato nová produktová řada Compact je nabízena jako klasická posuvná střecha, ale také ve variantě s pevnou střechou, a je možné ji individuálně upravit dle požadavků návěsu daného vozidla.

Compact: Střechy pro distribuční přepravu
 

Systémy pro kolejová vozidla

Posuvné střechy Edscha TS na nákladní vagony jsou známé díky optimalizovaným a bezpečným možnostem nakládky a vykládky a využívají dlouholeté zkušenosti z vývoje systémů střech užitkových vozidel s orientací na zákazníka. Například se jedná o původní známý systém „DEBACH VIT“. Tento systém zahrnuje vysoce funkční a patentované krýtí nákladních vagonů pomocí plachet - systém, který prokazuje svoji účinnost a spolehlivost v dopravě zboží již více než 40 let.

U Edscha TS je vždy stěžejním bodem přání zákazníka. Naše přední postavení na trhu je neustále posilováno a rozvíjeno širokým spektrem našich produktů. Provedení střech krytých vagónů nabízíme ve čtyřech různých variantách.

Doposud existovaly pouze tyto možnosti: typ Ea(n/mn)os (vozy pro místní přepravu) bez krytu s volnou plachtou, kterou bylo třeba v případě potřeby náročným způsobem ručně upínat a vždy znovu odborně zajišťovat nebo typ vozu Ta(m)ns s pevnou plachtou s neskladným příklopem s silně sníženým užitným zatížením.

Díky nové inovaci společnosti Edscha, která zahrnuje patentovanou střechu o hmotnosti pouhých cca 300 kg (na 10 m délky) RailWay OpenBox, je možné každý vůz pro místní přepravu bezpečně a rychle otevřít zdola. Díky šroubení a plovoucímu zavěšení kolejnic je dovybavení velmi jednoduché a pohlcuje deformace až do cca 60 mm.

Systémy pro kolejová vozidla
 
Systémy pro kolejová vozidla
 
Systémy pro kolejová vozidla
 

VARIO - mimoevropské produkty

Rychlý hospodářský vývoj a s tím spojený rozvoj infrastruktury vedly k vysokému nárůstu dopravy. Tento enormní logistický rozvoj byl až do nedávna zvládán především díky kreativitě a silné angažovanosti všech zúčastněných osob.

Nadále se zvyšující poptávka po dalších přepravních kapacitách, stoupající kvalita přepravovaného zboží a s tím související poptávka po bezpečnosti, produktivitě a rychlosti nákladní přepravy vedou ke stále se zvyšujícím nárokům. Edscha Trailer Systems, vedoucí firma na evropském trhu a v oblasti technologií posuvných střech nákladních automobilů, nabízí optimální střešní systémy přepravních vozidel vybavených plachtou.

Prvky nástaveb posuvných střech Edscha TS v systému VP umožňují dosažení maximální možné flexibility při vybavování nových a stávajících vozidel. Individuální přepravní nároky, požadovaný funkční rozsah a druh základního vozidla určují výběr částí karoserie. Díky vysoké variabilitě VP systémů může každý místní výrobce vozidel vytvořit z téměř všech základních vozidel takové přepravní vozidlo, které splňuje veškeré mezinárodní standardy.

Prvky nástaveb posuvných střech Edscha TS v systému CS umožňují dosažení maximálních možných úprav při vytváření nástaveb nových a stávajících vozidel. Výběr systémových komponentů se definuje dle odvětví (např. spotřební zboží a průmyslová výroba, automobilový průmysl, ocelové produkty, stavebniny apod.), dle vašich individuálních požadavků na přepravu, dle požadovaného funkčního rozsahu (např. posuvné sloupky, pevné sloupky, zadní dveře, roleta v zadní části apod.) a dle druhu základního vozidla.

Střecha s plnou plachtou VARIO-VP
 
Střecha Curtainsider VARIO-CS