Edscha Trailer Systems - Das Original

1969 yılından beri kamyonlar için kayar tavanların bir adı var: EDSCHA

İster yandan tenteli, ister komple tenteli ya da kayar çemberli tavanlı kamyon olsun; Edscha TS, tenteli tavanlı tüm yük taşıyıcıları için en iyi fiyat performans oranlı mükemmel çözümler sunmaktadır. Edscha TS, kamyon ve ray trafiği için müşteri taleplerine uygun ürün çözümleri sunmanın yanı sıra kayar tavan sistemlerinin tüm kullanım alanlarında bireysel talepler için de çözüm ortağınızdır.

Gerçek bir Avrupalı şirket olarak Moers (D) ve Kamenice (CZ) kentlerinde bulunan merkezlerimizde tüm ürünleri tamamen bağımsız olarak geliştirmekte ve üretmekteyiz. İlk ürün fikrinden prototip konstrüksiyonuna kadar ve seri üretimden teslimat ile yedek parça teslimatına kadar tüm süreçleri gerçekleştirmekteyiz. On yıllara dayanan mühendislik, bilgi, devamlı optimizasyon, sürekli kalite yönetimi ve profesyonel müşteri danışmanlığı ve müşteri hizmeti, Edscha TS firmasının kalite sözünün dayandığı temel esaslardır.

Teslimat programı

Edscha TS kayar tavanlar

Edscha TS firmasının icatları bu ürün segmentinin temelini oluşturmuş ve bu segmente adını vermiştir. Firma, tenteli tavanlı tüm yük taşıyıcı türleri için mükemmel tavan sistemini sunmaktadır.

Her Edscha TS kayar tavan, bireysel bir donanıma sahip, benzersiz fabrikasyon ve seri numaralı ve servis garantili değerli bir münferit üründür. Hızlı bir teknik destek almak için tip plakasında yazan seri numarasını belirterek bölge ortağı ile irtibata geçmek yeterlidir.

Teslimat programı
Teslimat programı Edscha Trailer Systems

Aufbautypen

Yandan tenteli tavanlar

Yandan tenteli tavanlar

Yandan tenteli model kapalı üst yapının daha gelişmiş halidir. Klasik duvarlı araçlarda olduğu gibi, artık yüklemede çok daha etkin olan forklift ile yandan yükleme de mümkün kılınmıştır. Büyük yükler, yan duvarın hızlı ve neredeyse tamamen açılması sayesinde hızlıca yüklenebilmektedir. Bağımsız tavan sayesinde yükleme alanı yağmura karşı korunaklıdır. 1990 yılından itibaren kendinden destekli kayar tavanların geliştirilmesi ile birlikte bu üst yapı türünde de vinç ile yükleme mümkün hale gelmiştir.

Komple tenteli tavanlar

Komple tenteli tavanlar

Bu üst yapı türü motorlu taşıtların icat edilmesi ile birlikte geliştirilmiştir. Araç duvarlarının amacı, yükü düşmeye ve kumaş örtüyü de yağmura karşı korumaktır. Bu üst yapı versiyonu, genel olarak yüksek esneklik sağlamaktadır. Bu esneklik 1969 yılında Edscha TS tarafından icat edilen kayar tavan sayesinde gözle görünür şekilde arttırılmıştır. Günümüzde bu üst yapıda çok daha hızlı ve güvenli bir yükleme işlemi mümkündür. Zira tentenin tamamının ön duvara doğru kaydırılması ile yükleme alanı hızlıca açılabilmektedir.

Kayar çemberli tavanlar

Kayar çemberli tavanlar

Germe menteşeli tutucuların ve üniversal germe kemerlerinin geliştirilmesi ile birlikte belli yüklerde araç duvarlarından feragat edilebilir hale gelinmiştir. Olumsuz hava koşullarına karşı koruma sağlamak amacı ile çerçeve boyunca geçirmeli bir tente kullanılırdı. Uzun süre bilinen boru çemberlerden yapılan tente taşıma yapıları, hem yandan hızlı bir yükleme hem de vinç ile yüklemeyi mümkün kılan esnek bir kayar çemberli üst yapının gelişimi için bir temel oluşturmuştur. Zahmetli ve zaman alan tente bağlama işlemine artık gerek kalmamıştır. Demir yolu sektöründe ve birçok Amerikan menşeli markalarda kayar çemberli sistemler geniş çapta kullanılmaktadır.

Sabit duvarlı tavanlar

Sabit duvarlı tavanlar

Dökme yüklerin taşınması için sabit duvarlı üst yapılar olmazsa olmazdır. Bu durumda ister yandan duvarın üzerinden bir yükleyici ile, ister bir huni ile, üstten gelen bir dolum borusu ile ya da bir arka kapıdan yükleme yapılması hiç fark etmez. Yükü boşaltırken de üstten kepçe ile boşaltmanın ve bir arka kapıdan boşaltım yapmanın yanı sıra yükü kaydırma ya da bir veya birkaç yöne devirme imkânı vardır. Bu imkânlardan ilham alarak, farklı dökme yükler ve yükleme koşulları için zamanla hep daha uzman araçlar geliştirilmiştir.

Hepsinin ortak yönü ise tavanın, tüm kullanım koşullarında güvenilir şekilde işlevini yerine getirmek üzere duvarın şekline uyum sağlamak için diğer uygulamaların aksine yanlardan elastik şekilde tasarlanmış olma zorunluluğudur.

Dağıtım araçları için tavanlar

Edscha TS, Compact ürün grubu ile piyasanın daha küçük araç üst yapılarını (8 m. uzunluğa kadar) müşteri ihtiyaçlarına uygun, güvenilir tavan çözümleri ile donatılması ihtiyacına cevap vermiştir. Bu yeni geliştirilmiş ürün, pratikte kendini kanıtlamış ve modern plastiklerden, uzun ömürlü çelik hareket makaralarından ve işlevselliği optimize edilmiş plastik mafsallar ile kombine edilmiş yeni, ince ve uzun, inanılmaz hafif fakat aynı zamanda burulma direnci gösteren alüminyum profile dayanmaktadır. Kullanılan teknolojiler, uzun yıllardan beri kendini kanıtlamış Edscha TS ürün yeniliklerine dayanmaktadır.

Yeni Compact ürün grubu, hem klasik kayar tavan hem de sabit tavan varyantı olarak sunulmaktadır ve araç üst yapısının gereksinimlerine bireysel olarak uyarlanabilmektedir.

Compact: Dağıtım araçları için tavanlar
 

Raylı taşıtlar için sistemler

Yük vagonları için Edscha TS markasının kayar çemberli tavanları, optimize edilmiş ve güvenli yükleme ve boşaltma durumları ile tanınmaktadır ve ticari araç alanı için müşteri odaklı tavan sistemlerinin geliştirilmesinden kaynaklanan uzun yıllara dayanan tecrübeden faydalanmaktadır. Bu sistemlerden biri de önceleri „DEBACH VIT sistemi“ olarak bilinen sistemdir. Bu sistem, yük vagonları için çok işlevli ve patentli tente tavanları kapsamaktadır ve 40 yılı aşkın bir süredir yük nakliyesinde ulaşılamamış bir etkinlik ve güvenilirlik garanti etmektedir.

Edscha TS‘de müşteri istekleri daima odak noktasındadır. Buna uygun bir varyant çeşitliliği, piyasadaki dünya çapındaki liderliğimizi sürekli olarak güçlendirmiş ve genişletmiştir. Kapalı taşıtlar için tavan modelleri, dört farklı model varyantında temin edilebilmektedir.

Şimdiye kadar şu şekilde bir seçim yapılabiliyordu: Tavansız ve ihtiyaç durumunda tehlikeli bir tırmanış ile uzun sürede elle açılan ve her seferinde uygunluğu kanıtlanabilir şekilde emniyete alınmış olması gereken gevşek tenteli bir Ea(n/mn)os (elektrikli araç) ya da sabit tenteli veya büyük hacimli katlamalı kapaklı ve çok aza indirilmiş faydalı yük ile Ta(m)ns aracı kullanılabilirdi. Edscha TS‘nın yeni buluşu olan (10 km‘lik uzunluğa yayılan) sadece 300 kg ağırlığındaki.

Ve patenti alınmak üzere müracaat edilen RailWay OpenBox tavan sayesinde artık her elektrikli araç yandan alt taraftan kısa sürede güvenli ve konforlu bir şekilde açılabilmektedir. Rayların vidalanması ve yüzer askısı sayesinde ek donanım kolayca yapılabilmektedir ve yaklaşık 600 mm‘ye kadar.

Raylı taşıtlar için sistemler
 
Raylı taşıtlar için sistemler
 
Raylı taşıtlar için sistemler
 

VARIO - Avrupa dışındaki ürünler

Hızlı ekonomik gelişim ve buna bağlı olarak alt yapının geliştirilmesi, taşımacılık ihtiyacının sürekli olarak artmasına neden olmaktadır. Bu inanılmaz lojistik zorluğun üstesinden şimdiye kadar özellikle bu sektörde çalışan insanların yaratıcılığı ve üstün uğraşları ile gelinmiştir.

Daha fazla taşıma kapasitesi için artış gösteren talep, nakliye yüklerinin artan kalitesi ve buna bağlı olarak yük trafiğinin güvenliği, üretkenliği ve hızı için artan talep, beklentilerin de daha yüksek olmasına neden olmaktadır. Kamyon kayar tavanlar sektöründe Avrupa‘nın piyasa ve teknoloji lideri olan Edscha Trailer Systems, tenteli taşıma araçları için mükemmel tavan sistemini sunmaktadır.

VP sistemindeki Edscha TS kayar tavan üst yapı bileşenleri, yeni ve mevcut araçların tasarlanmasında maksimum esneklik sunmaktadır. Kişisel taşıma talepleri, istenilen işlev kapsamı ve temel aracın türü, karoser bileşenleri seçimini belirlemektedir. VP sisteminin ileri derecede değişkenliği, yerel araç üreticisine neredeyse tüm temel araçlardan uluslararası standartları yerine getiren bir taşıma aracı üretmeyi mümkün kılmaktadır.

CS sistemindeki Edscha TS kayar tavan üst yapıları, yeni ve mevcut araçlar için üst yapıların tasarlanmasında mümkün olan en büyük uyum yeteneğini sunmaktadır. Sistem bileşenlerinin seçimi, branşa bağlı olarak (örneğin tüketim malları ve sanayi üretimi, otomobil sanayisi, çelik ürünler, inşaat maddeleri vs.) bireysel taşıma talepleri, istenilen işlev kapsamı (örneğin kayar sütunlar, sabit sütunlar, arka kapılar, arka için sarmalı tente vs.) ve temel aracın türüne göre tanımlanmaktadır.

VARIO-VP komple tenteli tavan
 
VARIO-CS yandan tenteli tavan